sobota, 21 września 2013

Pierogi

Lubicie pierogi ? Ruskie pierogi ? Ja bardzo a już najbardziej to te które zrobi moja Mama. Najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa to takie, kiedy Mama kleiła pierogi a my z siostrami podjadałyśmy z garnka farsz :) Chciałabym, żeby moje dziewczyny też miały takie wspomnienia dlatego postanowiłam w końcu że nauczę się sama. Sama robić pierogi. Do dnia dzisiejszego nie potrafiłam. A dziś był ten dzień. Nauki dzień ;) Uczyła mnie oczywiście moja Mama, bo któż inny mógłby lepiej. I chyba całkiem nieźle mi poszło. 60 sztuk. I dziewczyny miały niezłą zabawę. I Ida wyjadała farsz z garnka i bardzo jej smakował. Tak bardzo,że jadła go rękoma ;)

Oto nasze dzisiejsze pierogi :) 

Ulepione przez Maję :)
I przez Idę :) Muszę przyznać że szło Jej całkiem nieźle ;)
I znowu moje :) Każdy inny :)
Musiałam ugotować te Idy, nie było innej opcji.
Ostatecznie stwierdziła, że moje smakują lepiej :)

PS. Mężu - Twoja Żona robi już pierogi :) (A Mąż na wyjeździe i nie spróbuje :(

5 komentarzy:

 1. No nie wytrzymam! Ubiegłaś mnie z kasztanowymi ludkami, a teraz jeszcze to?!!!! ;))))
  I ja planuję zrobić pierogi :-) I również będą to moje pierwsze w życiu pierogi. Z grzybami - mmmmm... ^^ Pierożki z jabłkami mam obcykane do perfekcji, więc lepienia się nie boję, ale samo przedsięwzięcie i fakt, że to first ever ;) , no i że trzeba dorównać tym idealnym od teściowej ;P powodują, że ... odkładam w czasie!
  Ale po tak obrazowej fotorelacji (aż ślinka cieknie!) pozazdrościłam i chyba w końcu zabiorę się do pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, czapki z głów! Jeszcze nigdy nie lepiłam pierogów tak sama z siebie. :-) A ruskie kocham, kocham, kocham.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie czeka lepienie pierogów z jabłkiem w tym tygodniu, bo muszę dla Mikiego do przedszkola zrobić. W środę maja na obiad pierogi z serem, a ja muszę mu bezmleczną i bezjajeczną wersję zrobić. Zobaczymy co to wyjdzie, już kiedyś pierogi robiłam, ale to było bardzo dawno i już nawet nie pamiętam jakie wyszły;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny, słyszałam już o różnych pierogach, ale pierogi z jabłkami - co to takiego ? , pierwszy raz słyszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja pisałam o pierożkach :) To po prostu kruche ciastko z ćwiartką jabłka w środku, lepione na kształt pieroga ;) Chyba to samo miała na myśli mama84.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...